Eskişehir doğumlu olan Gizem Çeviker; ilk,  orta ve lise öğrenimini yine aynı şehirde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak lisans derecesini aldı. İki uzmanlık alanı bulunan Çeviker; ilk uzmanlık derecesini (Yüksek Lisans)  ODTÜ Psikoloji Bölümü Gelişim Psikolojisi Alt alanında Çocuk ve Ergen yönelimli çalışmalarıyla tamamladı. Bu süreç esnasında Avrupa çapında ilk 30’a girerek Avrupa Mükemmeliyet Kampüsü (European Campus of Excellence (ECE) Summer School) ve Ruhr Üniversitesi (Ruhr University, Bochum/Almanya) ortaklığıyla düzenlenen “Bellek ve Zihin” temalı yaz okuluna tam burslu olarak katılmaya hak kazandı. Bu bağlamda;

1) Algı ve Bellek, 

2) Bellek oluşumu ve Gelişimsel süreci, 

3) Uyku, Rüya ve Bellek, 

4) Duygusal, Anlamsal ve Otobiyografik Bellek

olmak üzere 4 teorik bloğu;

1) Fonksiyonel Manyetik Rezonans Görüntüleme (fMRI), 

2) Elektroensefalografi (EEG)

olmak üzere 2 deneysel bloğu başarıyla tamamladı. İkinci uzmanlık derecesini İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programında; Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) tanısına ve bu tanıyı alan bireylerin aile sistemlerine odaklanarak tamamladı. Bu süreçlerin nihayetinde uzman klinik psikolog ve uzman gelişim psikoloğu ünvanlarını almaya hak kazandı.

 

        Doktora eğitimine Amsterdam Üniversitesi (VU University Amsterdam) Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Alt Alanında araştırma görevlisi olarak başlayan Çeviker; burada anne-çocuk bağlanması, anne-çocuk arasındaki sözel ve bedensel iletişim, çocuk-ergen ve yetişkin bireylerin duygu yönetimine odaklandı.

Şu an doktora eğitimine ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde; aynı zamanda çeşitli terapi eğitim ve süpervizyonlarına özerk enstitü ve dernek çatıları altında devam etmektedir.

 

        Daha önce Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü Bilişsel Psikoloji Laboratuvarı ve bireysel projelerde ücretsiz stajlar ve asistanlıklar yapan; Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi McLean Psikiyatri Hastanesi Psikoz servisinde ve Genetik Nörofarmakoloji Laboratuvarında, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü – Nöropsikiyatri Araştırma Ünitesi’nde, ODTÜ Psikoloji Bölümü Çocuk Gelişim Laboratuvarında ve ODTÜ Psikoloji Bölümü Çocuk ve Ergen Gelişimi Laboratuvarında, Amsterdam Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü Duygu Regülasyonu Laboratuvarında çok ve çeşitli bilimsel projelerde alanda çalışan Uzman Psikolog Gizem Çeviker, çalışma hayatına kurucusu ve sahibi olduğu Eskişehir Psikoloji Enstitüsü’nde, akademik çalışmalarına da ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde devam etmektedir.

Eskişehir Web Tasarım